CCL

Összesen 17 találat.
#/oldal:
Részletezés:
Rendezés:

1.

001-es BibID:BIBFORM083444
Első szerző:Bazsó András (matematikus)
Cím:Diophantine equations connected to the Komornik polynomials / András Bazsó, Attila Bérczes, Ondrej Kolouch, István Pink, Jan Šustek
Dátum:2020
ISSN:0017-095X 1846-7989
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
folyóiratcikk
Megjelenés:Glasnik Matematički. - 55 : 1 (2020), p. 13-27. -
További szerzők:Bérczes Attila (1972-) (matematikus) Kolouch, Ondrej Pink István (1973-) (matematikus) Šustek, Jan
Internet cím:DOI
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

2.

001-es BibID:BIBFORM044701
Első szerző:Bazsó András (matematikus)
Cím:On equal values of power sums of arithmetic progressions / András Bazsó, Dijana Kreso, Florian Luca, Ákos Pintér
Dátum:2012
ISSN:0017-095X
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
folyóiratcikk
Fizikai-, Számítás- és Anyagtudomány
Megjelenés:Glasnik Matematicki. - 47 : 2 (2012), p. 253-263. -
További szerzők:Kreso, Dijana Luca, Florian Pintér Ákos (1967-) (matematikus)
Pályázati támogatás:TÁMOP-4.2.1/B-09/1/KONV-2010-0007
TÁMOP
OTKA-K75566
OTKA
OTKA-100339
OTKA
OTKA-NK101680
OTKA
OTKA-NK104208
OTKA
Internet cím:Szerző által megadott URL
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

3.

001-es BibID:BIBFORM067167
Első szerző:Bérczes Attila (matematikus)
Cím:On geometric progressions on Pell equations and Lucas sequences / Attila Bérczes, Volker Ziegler
Dátum:2013
ISSN:0017-095X 1846-7989
Megjegyzések:We consider geometric progressions on the solution set of Pellequations and give upper bounds for such geometric progressions. Moreover,we show how to nd for a given four term geometric progression a Pell equationsuch that this geometric progression is contained in the solution set. In thecase of a given ve term geometric progression we show that at most nitelymany essentially distinct Pell equations exist, that admit the given ve termgeometric progression.
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
Pell equations
geometric progressions
elliptic curves
Megjelenés:Glasnik Matematicki 48 : 1 (2013), p. 1-22. -
További szerzők:Ziegler, Volker
Pályázati támogatás:OTKA-T-67580
OTKA
OTKA-100339
OTKA
OTKA-T75566
OTKA
TÁMOP 4.2.1./B-09/KONV-2010-0007
TÁMOP
Internet cím:Szerző által megadott URL
DOI
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

4.

001-es BibID:BIBFORM008076
Első szerző:Bérczes Attila (matematikus)
Cím:Computational experiences on norm form equations with solutions forming arithmetic progressions / Attila Bérczes, Attila Pethő
Dátum:2006
ISSN:0017-095X
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
folyóiratcikk
norm form equation
arithmetic progression
binomial Thue
equation
Megjelenés:Glasnik Matematicki. - 41 : 1 (2006), p. 1-8. -
További szerzők:Pethő Attila (1950-) (matematikus, informatikus)
Internet cím:Szerző által megadott URL
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
DOI
Borító:

5.

001-es BibID:BIBFORM090151
Első szerző:Gaál István (matematikus)
Cím:Totally real Thue inequalities over imaginary quadratic fields : an improvement / István Gaál, Borka Jadrijević, László Remete
Dátum:2020
ISSN:0017-095X 1846-7989
Megjegyzések:In this paper we significantly improve our previous results of reducing relative Thue inequalities to absolute ones.
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
folyóiratcikk
Relative Thue equations
Thue inequalities
Megjelenés:Glasnik Matematički. - 55 : 2 (2020), p. 191-194. -
További szerzők:Jadrijević, Borka Remete László (1994-) (matematikus)
Pályázati támogatás:EFOP-3.6.1-16-2016-00022
EFOP
ÚNKP-19-3
egyéb
Internet cím:Szerző által megadott URL
DOI
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

6.

001-es BibID:BIBFORM076995
Első szerző:Gaál István (matematikus)
Cím:Totally real Thue inequalities over imaginary quadratic fields / Gaál István, Jadrijević Borka, Remete László
Dátum:2018
ISSN:0017-095X 1846-7989
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
relative Thue equations
Thue inequalities
Megjelenés:Glasnik Matematički. - 53 : 2 (2018), p. 229-238. -
További szerzők:Jadrijević, Borka Remete László (1994-) (matematikus)
Pályázati támogatás:ÚNKP
Egyéb
Internet cím:Szerző által megadott URL
DOI
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

7.

001-es BibID:BIBFORM066802
Első szerző:He, Bo
Cím:On the Diophantine inequality |X^2-cXY^2+Y^4|<=c+2 / Bo He, István Pink, Ákos Pintér, Alain Togbé
Dátum:2013
ISSN:0017-095X 1846-7989
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
Diophantine equations
quartic equations
Fizikai-, Számítás- és Anyagtudomány
Megjelenés:Glasnik Matematicki. - 48 : 2 (2013), p. 291-299. -
További szerzők:Pink István (1973-) (matematikus) Pintér Ákos (1967-) (matematikus) Togbé, Alain
Pályázati támogatás:OTKA-K75566
OTKA
OTKA-T67580
OTKA
OTKA-100339
OTKA
OTAK-NK101680
OTKA
OTKA-NK104208
OTKA
TÁMOP-4.2.1/B-09/1/KONV-2010-0007
TÁMOP
Internet cím:Szerző által megadott URL
DOI
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

8.

001-es BibID:BIBFORM061967
035-os BibID:(MR)3361264
Első szerző:He, Bo
Cím:A generalization of a problem of Mordell / Bo He, Ákos Pintér, Alain Togbé, Nóra Varga
Dátum:2015
ISSN:0017-095X 1846-7989
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
folyóiratcikk
Diophantine equations
binomial coefficients
polygonal numbers
pyramidal numbers
Megjelenés:Glasnik Matematicki. - 50 : 1 (2015), p. 35-41. -
További szerzők:Pintér Ákos (1967-) (matematikus) Togbé, Alain Varga Nóra (1987-) (matematikus)
Pályázati támogatás:OTKA-100339
OTKA
OTKA-NK101680
OTKA
OTKA-NK104208
OTKA
TÁMOP-4.2.2.C-11/1/KONV-2012-0010
TÁMOP
Supercomputer, the national virtual lab
Internet cím:Szerző által megadott URL
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

9.

001-es BibID:BIBFORM007946
Első szerző:Losonczi László (matematikus)
Cím:Local solutions of functional equations / L. Losonczi
Dátum:1990
ISSN:0017-095X
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
folyóiratcikk
Megjelenés:Glasnik Matematicki. - 25 : 1 (1990), p. 57-67. -
Internet cím:Szerző által megadott URL
Borító:

10.

001-es BibID:BIBFORM007938
Első szerző:Losonczi László (matematikus)
Cím:The general solution of a functional equation of information theory / L. Losonczi, Gy. Maksa
Dátum:1981
ISSN:0017-095X 1846-7989
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
folyóiratcikk
Megjelenés:Glasnik Matematicki. - 16 : 2 (1981), p. 261-268. -
További szerzők:Maksa Gyula (1948-) (matematikus)
Internet cím:Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Szerző által megadott URL
Borító:

11.

001-es BibID:bibKLT00137171
Első szerző:Molnár Lajos (matematikus)
Cím:On Saworotnow's Hilbert A-modules / Lajos Molnár
Dátum:1993
ISSN:0017-095X 1846-7989
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
folyóiratcikk
Megjelenés:Glasnik Matematicki. - 28 : 2 (1993), p. 259-267. -
Internet cím:Szerző által megadott URL
Borító:

12.

001-es BibID:KLTEbibl004427
Első szerző:Molnár Lajos (matematikus)
Cím:Reproducing kernel Hilbert A-modules / L. Molnár
Dátum:1993
ISSN:0017-095X
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
folyóiratcikk
Megjelenés:Glasnik Matematicki. - 25 : 2 (1990), p. 335-345. -
Internet cím:Szerző által megadott URL
Borító:
Rekordok letöltése1 2