CCL

Összesen 1 találat.
#/oldal:
Részletezés:
Rendezés:

1.

001-es BibID:BIBFORM050472
Első szerző:Pakurár Miklós (agrárökonómus)
Cím:A foglalkoztatás új forrásai a vidéki közösségek vagyonteremtő képességének elősegítése érdekében / Pakurár Miklós, Oláh Judit, Katonáné Kovács Judit, Szabó Andrea
Dátum:2010
Megjelenés:Debrecen : Debreceni Egyetem, Gazdálkodástudományi sé Vidékfejlesztési Kar, 2010
Terjedelem:157 p.
Megjegyzések:Az oktatási segédanyag 3 fő fejezetre tagolódik.1. fejezetÁttekinti a jelenlegi munkaerőpiaci helyzetet, a demográfiai és gazdasági trendeket EU, nemzeti és regionális szinten, már meglévő, rendelkezésre álló adatok segítségével, valamint olyan jellemzők, trendek és problémák feltárásával, melyek megoldásra várnak.Három adatforrás került felhasználásra: Az Európai Tanács dokumentumai a foglalkoztatási politikákról és tendenciákról, az Eurostat adatbázisában található általános és regionális statisztikák, valamint releváns és naprakész tudományos publikációk.2. fejezetCélja a munkaerőpiaci politikák és programok vizsgálata. Áttekinti az EU-s, a nemzeti és regionális vidékfejlesztési politikák, programok és stratégiák célkitűzéseit a 2002-2006 közötti időszakra vonatkozóan; megvizsgálja, hogyan kerültek kidolgozásra. Továbbá áttekinti az EU-s, a nemzeti és regionális vidékfejlesztési politikák és programok jelenlegi célkitűzéseit (2007-2013), beleértve a területi és szektoriális (EAFRD-alapú) programokat is. 3. fejezetCélja, hogy foglalkoztatási forrásokat tárjon fel a vidéki közösségek vagyonteremtő képességének támogatása céljából. Ez a fejezet a jelenlegi foglalkoztatási helyzetet, valamint a vidéki gazdasági diverzifikáció lehetőségeit és akadályait vizsgálja, a magyarországi Észak-Alföld régió két munkaerőpiacán. Célja, hogy lehetséges stratégiai irányokat tárjon fel, és ajánlásokat fogalmazzon meg a vidékfejlesztés számára. Ennek érdekében először a vidéki foglalkoztatás jelenlegi állapotát igyekeztünk feltárni a kiválasztott referencia területeken keresztül. Az információ gyűjtés eszközei voltak: a statisztikai adatok elemzése, a meglévő szakirodalmak tanulmányozása, valamint interjúkon keresztüli adatgyűjtés voltak. Az összegyűjtött információkat SWOT kategóriákba soroltuk, majd kiválasztottuk a legfontosabb tényezőket. Ezek a legfontosabb tényezők (erősségek, gyengeségek, lehetőségek és veszélyek) képesték a SOR analízis (Strategic Orientation Round) alapját. A SOR táblázat tényező párjait értékeltük, és regionális stratégiákat dolgoztunk ki a két LLS-re vonatkozóan. A stratégiák kialakításában, valamint az eredmények értékelésében az LLS-k harminc szakértője és a Magyar Tanácsadó Testület is részt vett. Az összegyűjtött adatokat SWOT és SOR analízis keretében értékeltük, majd ezek alapján meghatároztuk a stratégiai irányokat.
Tárgyszavak:Társadalomtudományok Gazdálkodás- és szervezéstudományok jegyzet
vidékfejlesztés
foglalkoztatás
RuralJobs
További szerzők:Oláh Judit (1973-) (agrárközgazdász, logisztika) Katonáné Kovács Judit (1969-) (agrármérnök, szakfordító) Szabó Andrea (1983-) (vidékfejlesztési agrármérnök)
Internet cím:Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:
Rekordok letöltése1