CCL

Összesen 3 találat.
#/oldal:
Részletezés:
Rendezés:

1.

001-es BibID:BIBFORM077950
Első szerző:Kőmíves Péter Miklós (jogász)
Cím:A migrációs hullám okainak elemzése / Kőmíves Péter Miklós, Popp József, Harangi-Rákos Mónika, Oláh Judit
Dátum:2018
ISSN:2062-8269 2498-9312
Megjegyzések:A 21. századi nemzetállamok egyik legnagyobb kihívása a migráció okozta gazdasági, politikai és társadalmi problémák, amelyekre közösen kell válaszolniuk. Célkitűzésünk megvizsgálni a napjainkban megfigyelhető nagyarányú népességvándorlással kapcsolatos eseményeket, az azokat kiváltó okokat és prediktív hatását azokon az attitűdökön keresztül, amelyeket a többségi társadalom állított fel és képvisel. A migráció sikeres kezelésének érdekében elengedhetetlenül szükség van egy mainál sokkal nyitottabb társadalom létrejöttére, ahol egyértelmű célként jelenik meg a migránsok sikeres társadalmi és gazdasági integrálása.
Tárgyszavak:Társadalomtudományok Szociológiai tudományok magyar nyelvű folyóiratközlemény hazai lapban
Migráció
Menekült
Klímaváltozás
Integráció
Diszkrimináció
Megjelenés:Acta Carolus Robertus. - 8 : 1 (2018), p. 145-149. -
További szerzők:Popp József (1955-) (közgazdász) Harangi-Rákos Mónika (1985-) (gazdasági agrármérnök) Oláh Judit (1973-) (agrárközgazdász, logisztika)
Internet cím:Szerző által megadott URL
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

2.

001-es BibID:BIBFORM073491
Első szerző:Oláh Judit (agrárközgazdász, logisztika)
Cím:A készlettervezés és az előrejelzési modellek kapcsolata / Oláh Judit, Nagy Lajos, Popp József, Füzesi István, Pusztai László
Dátum:2017
ISSN:2062-8269 2498-9312
Megjegyzések:A készletek helyes összetételének, mennyiségének megállapítása kulcsfontosságú tényezőa hatékony vállalati gazdálkodásban. Kutatásunkban egy raklapok és egyébcsomagolástechnikai göngyölegek gyártásával és továbbértékesítésével foglalkozókisvállalat diferenciált készletgazdálkodási problémáit vizsgáltuk. ABC-elemzésselkiválasztottuk azokat a legfontosabb termékeket, amelyek döntően befolyásoljáka vállalkozás gazdálkodását, ezt követően a legnagyobb relatív súllyal rendelkező,vagyis a legfontosabb termék forgalmát előrejelzési módszerekkel elemeztük.Az előrejelzési módszerek tudatos és tudományos alkalmazása lehetővé teszi, hogyigyelembe vegyük a termék értékesítési célcsoportjának igényeit, és olyan készletmennyiségettudjunk tartani, amely a vállalkozás számára megfelelőbb. Mozgóátlag-számítást, exponenciális simítást, szezonális kiigazítást tartalmazó modelleket,illetve lineáris trendszámítást alkalmaztunk. Kiszámoltuk a vizsgált termékreaz előrejelzés hibáját, mind 6 havi, mind gördülő tervezést figyelembe véve.
Tárgyszavak:Társadalomtudományok Közgazdaságtudományok magyar nyelvű folyóiratközlemény hazai lapban
Megjelenés:Acta Carolus Robertus 7 : 2 (2017), p. 115-132. -
További szerzők:Nagy Lajos (1964-) (agrármérnök) Popp József (1955-) (közgazdász) Füzesi István (1977-) (informatika tanár) Pusztai László Péter (1991-) (logisztikai menedzser)
Internet cím:Szerző által megadott URL
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

3.

001-es BibID:BIBFORM072938
Első szerző:Pauluk Júlia (közgazdász)
Cím:A SCOR-modell alkalmazásának lehetőségei a raktározásban / Pauluk Júlia, Popp József, Oláh Judit
Dátum:2017
ISSN:2062-8269 2498-9312
Megjegyzések:A logisztika elmúlt évekbeli rohamos fejlődése eredményeképp ma már a vállalatok is ellátási láncokban gondolkodnak. Egyre nagyobb szerepet kap a lánc tagjainak teljesítményvizsgálata, fejlesztése. A raktárgazdálkodás is kulcsfontosságú tényező a hatékony vállalati gazdálkodásban, ezért a kutatás célja, hogy mélyebb betekintést nyújtson a raktárgazdálkodásban jelenleg alkalmazott teljesítményt mérő mutatószámokba, különös tekintettel a SCOR modell alkalmazhatóságára. A SCOR modell egyedi keretet biztosít: összekapcsolja az üzleti folyamatokat, a mutatókat, a legjobb gyakorlatokat és a technológiai jellemzőket egy egységes struktúrával, azért, hogy az ellátási láncok partnerei közötti kommunikációt támogassa, és az ellátási lánc menedzsmentjét, illetve a kapcsolódó ellátási lánc javító tevékenységek hatékonyságát javítsa. Egy vállalat raktárában vizsgáltuk meg az alkalmazott teljesítménymutatókat, és összevetettük a SCOR modell által javasoltakkal. Megállapítottuk, hogy az adott raktárban használt mutatók csak nagyon kevés egyezőséget mutatnak a modellben lévőkkel, így a raktár teljesítményértékelési rendszerét jelentősen lehetne fejleszteni.
Tárgyszavak:Társadalomtudományok Gazdálkodás- és szervezéstudományok magyar nyelvű folyóiratközlemény hazai lapban
raktárgazdálkodás
SCOR-modell
teljesítménymérés
mutatószámok
kulcs teljesítménymutatók
Megjelenés:Acta Carolus Robertus 7 : 2 (2017), p. 133-150. -
További szerzők:Popp József (1955-) (közgazdász) Oláh Judit (1973-) (agrárközgazdász, logisztika)
Pályázati támogatás:ÚNKP-17-4
Egyéb
Internet cím:Szerző által megadott URL
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:
Rekordok letöltése1