CCL

Összesen 5 találat.
#/oldal:
Részletezés:
Rendezés:

1.

001-es BibID:BIBFORM090636
Első szerző:Koroknay Zsuzsa (sportközgazdász)
Cím:Nemi különbségek vizsgálata a fogyasztási szokásokban egyetemi hallgatók körében / Koroknay Zsuzsa, Kovács Sándor, Pfau Christa
Dátum:2020
ISSN:1586-5428
Megjegyzések:Az egészség és az egészséges táplálkozás központi kérdéssé vált az emberek körében. Számos betegség kialakulásának oka lehet a nem megfelelő mértékű és minőségű táplálék fogyasztása. Kutatásunk során a fiatal felnőttkorban lévő egyetemi hallgatókat kérdeztük meg táplálkozási szokásaikról, hiszen ebben a korban alakulnak ki azok a fogyasztási mintázatok, melyek akár életük végéig is megmaradnak.
Tárgyszavak:Társadalomtudományok Gazdálkodás- és szervezéstudományok idézhető absztrakt
folyóiratcikk
Megjelenés:Magyar Sporttudományi Szemle. - 21 : 87 (2020), p. 26-26. -
További szerzők:Kovács Sándor (1978-) (matematika tanár) Pfau Christa (1969-) (testnevelő tanár, közgazdász)
Internet cím:Szerző által megadott URL
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

2.

001-es BibID:BIBFORM079402
Első szerző:Koroknay Zsuzsa (sportközgazdász)
Cím:Sportolási szokások vizsgálata a Debreceni Egyetemen / Koroknay Zsuzsa, Pfau Christa
Dátum:2019
ISSN:1586-5428
Tárgyszavak:Társadalomtudományok Gazdálkodás- és szervezéstudományok poszter
Megjelenés:Magyar Sporttudományi Szemle. - 20 : 2 (2019), p. 58. -
További szerzők:Pfau Christa (1969-) (testnevelő tanár, közgazdász)
Internet cím:Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

3.

001-es BibID:BIBFORM112764
Első szerző:Pfau Christa (testnevelő tanár, közgazdász)
Cím:A Covid-19 hatása a sportolási szokásokra és az általános jóllétre / Pfau Christa, Borbély Attila, Koroknay Zsuzsa
Dátum:2022
ISSN:1586-5428
Megjegyzések:Bevezetés A Covid-19 fertőzés sokadik hullámát éljük át, amely megreformálta hétköznapjainkat, megváltoztatta életvitelünket és kihatott fizikai aktivitásunkra is. Az időleges korlátozások befolyásolták sportolási szokásainkat, előtérbe kerültek a szabadtéren végezhető sporttevékenységek és az online edzések. A pandémia rákényszerített, hogy esetleg más típusú sportot preferáljunk, mint előtte vagy szüneteltessük a rendszeres testmozgást. A kutatásunk célja felmérni miben változtak a sportolási szokások és ez milyen hatással volt az általános jóllétre. Anyag és módszerek Az adatokat 2021. március és április havi lekérdezés alapján gyűjtöttük. A lekérdezés online alapú kérdőívek segítségével történt. A vizsgálatban demográfiai adatokon kívül gazdasági háttér, táplálkozási és sportolási szokásokkal kapcsolatos kérdések voltak. Az adatok összesítésére Microsoft Excelben került sor, amelyek értékelésére statisztikai számításokat végeztünk SPSS 22.0 for Windows statisztikai program segítségével. Nemi bontásban, ahol Khí2 próbát használtuk a kategóriák közötti asszociációk kimutatására. Ezen kívül a válaszoknak a rangátlagát nemek szerinti bontásban hasonlítottuk össze Mann-Whitney U és Wilcoxon W teszttel. Eredmények Összesen 242 fő töltötte ki a kérdőívet, mely százalékos megoszlásban 33,1% férfit és 66,9% nőt jelentett. A Covid19 járvány negatívan hatott a sportolási szokásokra, több mint kétszeresére emelkedett (24%) a nem sportolók aránya. A szabadidős sporttevékenység kevesebb, mint 1%- kal, míg a versenysportban részvevők száma 11.5%-kal csökkent, a sportolási szokások változására a legjellemzőbb item a gyakoriság volt, amelynél a kültéri tevékenységeknél az időjárás változékonysága meghatározó lehet. A környezet változását jelölték meg második leggyakrabban, amely a helyszínek bezárásából adódik. A pandémia kihatott az életminőség szubjektív értékelésére, amelyre negatív hatással volt. A jóllét index átlagos értéke, amely maximum 15 lehet, a felmérésben 7,14-es pontszámot adott. A teszt szerint két helyen mutatott szignifikáns eltérést a férfiak és a nők rangátlaga között. Következtetések A válaszok alapján megállapítható, hogy a pandémia alatt csökkent a sportolási kedv, de sportágat kevesen váltottak. A versenysportolókat érintette negatívabban a korlátozások életbe lépése. A jól-lét index átlagos értéke kevesebb, mint fele a maximum értéknél, amely bizonyítja, hogy az életminőség szubjektív megítélése is tovább romlott. Vizsgálatunk a szigorúbb bezárások alatt készült, további felmérést is szeretnénk készíteni további változásokról.
Tárgyszavak:Társadalomtudományok Gazdálkodás- és szervezéstudományok idézhető absztrakt
folyóiratcikk
Megjelenés:Magyar Sporttudományi Szemle. - 23 : 96 (2022), p. 79-80. -
További szerzők:Borbély Attila (1951-) (közgazdász) Koroknay Zsuzsa (1995-) (sportközgazdász)
Internet cím:Szerző által megadott URL
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

4.

001-es BibID:BIBFORM067467
Első szerző:Pfau Christa (testnevelő tanár, közgazdász)
Cím:Szabadidősport lehetőségek és sportolási szokások vizsgálata a Debreceni Egyetemen / Pfau Christa
Dátum:2014
Tárgyszavak:Társadalomtudományok Gazdálkodás- és szervezéstudományok idézhető absztrakt
Megjelenés:Magyar Sporttudományi Szemle 15 : 58 (2014), p. 52. -
Internet cím:Szerző által megadott URL
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

5.

001-es BibID:BIBFORM099556
Első szerző:Szabados György (gazdasági agrármérnök)
Cím:A sport helyi keretei : A sporttérkép mint módszertan és alkalmazásának lehetőségei / Szabados György Norbert-Bácsné Bába Éva-Bács Zoltán-Helmeczi András-Pfau Christa Sára-Orbán Szabolcs Gergely-Kovács Sándor
Dátum:2021
ISSN:1586-5428
Megjegyzések:A sportszociológia a társadalom egy tradicionálisan nem szokványos alrendszerének törvényszerűségeit vizsgáló tudomány. E tudomány szocializációs értelmezése a sport terén azt a folyamatot jelenti, mely során a sportban is szokásos és meglévő normákat, szerepeket elsajátítjuk. A szocializációnak számos ágense lehet, melyek egy bizonyos sportágra történő szocializációt is meghatározhatják, ugyanakkor egy tágabb értelmezésben itt a család, oktatási intézmény, kortárscsoportok és a média mellett helyet kaphatnak az intézmények, a sportszervezetek, formális/informális szerveződések és akár kevésbé látható, rejtett tényezők is. Míg előbbiek viszonylag jobban kialakult és meghatározott szociológiai kutatási részterületek, utóbbiak kutatása kevésbé kiforrott. A helyi sportlehetőségek, sportszokások, a manifeszt és látens sportinfrastruktúra a sportszocializáció lényeges elemei, melyeket feltárva és feltüntetve kaphatjuk meg a különböző területi szintre vonatkoztatott sporttérképet, mely kiindulási alapot adhat a társadalom és a sport viszonyának feltáráshoz, illetve sportfejlesztésekhez. A tanulmány célja ennek a sporttérképnek nevezett, alkalmazott kutatási módszernek a konceptualizációja és operacionalizációja, majd pedig alkalmazásának bemutatása egy Hajdú-Bihar megyei járáson keresztül. Az eredmények arra utalnak, hogy a módszer és annak alkalmazása nem csupán a helyi sportviszonyokat tudja specifikusan bemutatni, de maga a kutatás is rávilágít a települések közötti sportszocializációs lehetőségek különbözőségére, rétegződési viszonyokra, sőt rendszerbeli anomáliákra is.
Tárgyszavak:Társadalomtudományok Szociológiai tudományok magyar nyelvű folyóiratközlemény hazai lapban
folyóiratcikk
Megjelenés:Magyar Sporttudományi Szemle. - 22 : 94 (2021), p. 68-77. -
További szerzők:Bácsné Bába Éva (1968-) (bölcsésztanár, szakközgazda) Bács Zoltán (1969-) (agrármérnök) Helmeczi András (1976-) (jogász) Pfau Christa (1969-) (testnevelő tanár, közgazdász) Orbán Szabolcs Gergely (1979-) (szociálpolitikus) Kovács Sándor (1978-) (matematika tanár)
Pályázati támogatás:EFOP-3.6.2-16-2017-00003
EFOP
Internet cím:Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:
Rekordok letöltése1