CCL

Összesen 3 találat.
#/oldal:
Részletezés:
Rendezés:

1.

001-es BibID:BIBFORM019397
Első szerző:Lazányi Kornélia (közgazdász)
Cím:Az onkológusok érzelmei / Lazányi Kornélia, Molnár Péter, Bugán Antal, Kiss Csongor, Szántó János, Gonda Andrea, Tóth Zoltán, Hernádi Zoltán, Hadijev Janaki, Remenyik Éva, Damjanovich László, Dinya Tamás, Flaskó Tibor, Bágyi Péter, Szluha Kornélia
Dátum:2011
Megjegyzések:Az érzelmek egyre inkább elfogadott részei a szervezeti valóságnak. Fontos azonban, hogy az érzelmek nem csupán eszközök az egészségügyben dolgozók számára, amellyel a jobb orvos/szakdolgozó-beteg kapcsolatot elérhetik, de saját belső folyamatok, jellemzők is, amelyeknek pszichés, kognitív és szomatikus hatásaik vannak. A téma alaposabb feltárása érdekében 2009-ben 187 onkológiai területen dolgozó orvos és szakdolgozó érzelmeit vizsgáltuk PANAS-X kérdőívvel. Vizsgálatunk során nem csupán az onkológiában dolgozók munkájukkal kapcsolatos általános érzelmi állapotát sikerült feltárnunk, de megalkottuk érzelmi térképüket és felmértük alapvető érzelmi beállítottságukat is. Képet kaphattunk arról is, hogy melyek azok a csoportok, amelyek több ? társadalmilag elfogadott ? intenzív pozitív, és/vagy kevésbé intenzív negatív érzelmet éltek meg. Ilyenek voltak az idősebb, tapasztaltabb onkológusok, a férfiak, a családosak, a gyermektelenek, valamint az osztályon dolgozók és a szakdolgozók. Az eredmények azt mutatják, hogy számos tényező befolyásolja azt, hogy az onkológusok milyen érzelmeket élnek meg/át intenzíven mindennapi munkájuk során.
Tárgyszavak:Orvostudományok Egészségtudományok magyar nyelvű folyóiratközlemény hazai lapban
érzelem
érzelmi térkép
érzelmi beállítottság
onkológia
egyetemen (Magyarországon) készült közlemény
Megjelenés:Magyar Onkológia. - 55 : 3 (2011), p. 205-212. -
További szerzők:Molnár Péter (1942-2022) (orvos, klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta) Bugán Antal (1948-) (pszichológus, klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta) Kiss Csongor (1956-) (hematológus, onkológus) Szántó János (1949-) (onkológus szakorvos) Gonda Andrea (1970-) (onkológus szakorvos) Tóth Zoltán (1948-) (szülész-nőgyógyász, humángenetikus) Hernádi Zoltán (1948-) (szülész-nőgyógyász, klinikai onkológus) Hadijev, Janaki Remenyik Éva (1956-) (bőrgyógyász) Damjanovich László (1960-) (általános sebész) Dinya Tamás (1974-) (sebész szakorvos, onkológus szakorvos) Flaskó Tibor (1960-) (urológus) Bágyi Péter (1964-) (radiológus) Szluha Kornélia (1955-) (radioterapeuta, radiológus, szülész-nőgyógyász, onkológus)
Internet cím:Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

2.

001-es BibID:BIBFORM056497
Első szerző:Szántó János (onkológus szakorvos)
Cím:Daganatos betegségek / Szántó János, Hernádi Zoltán, Gonda Andrea, András Csilla, Szekanecz Éva, Tóth Judit
Dátum:2014
ISBN:978 963 226 5087
Tárgyszavak:Orvostudományok Klinikai orvostudományok könyvfejezet
daganatok
Megjelenés:Népegészségügyi Medicina / Szerk. Ádány Róza, Kárpáti István, Paragh György. - p. 113-135. -
További szerzők:Hernádi Zoltán (1948-) (szülész-nőgyógyász, klinikai onkológus) Gonda Andrea (1970-) (onkológus szakorvos) András Csilla (1961-) (onkológus szakorvos) Szekanecz Éva (1968-) (onkológus szakorvos) Tóth Judit (1958-) (onkológus szakorvos)
Internet cím:Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

3.

001-es BibID:BIBFORM034137
Első szerző:Tóth Judit (onkológus szakorvos)
Cím:Az angiogén utak gátlása bevacizumabbal az emlőrák kezelésében / Tóth Judit, Gonda Andrea, Szántó János
Dátum:2008
Megjegyzések:Az új erek képződése - angiogenezis - a tumoros progresszió és a metasztázisképződés fontos tényezője. A vascularis növekedési faktor (VEGF) több ponton is szerepet játszik a daganatos folyamatokban, így optimális célpontnak tűnik az emlődaganat kezelésében is. A VEGF plazmaszintje a betegség korai stádiumaiban magasabb, ezért az anti-VEGF hatású szerek alkalmazása a metasztatikus emlődaganat (MBC) első vonalbeli kemoterápiájában ajánlott. A III. fázisú, E2100 számú vizsgálat a heti kis dózisban adott paclitaxel-monoterápia vagy a specifikus humanizált anti-VEGF monoklonális antitest - bevacizumab (Avastin) - együttes alkalmazását vizsgálta a korábban kezelésben nem részesült, helyileg előrehaladott vagy metasztatikus emlőrákban. Az eredmények alapján a kombináció a progressziómentes túlélést minden alcsoportban megduplázta. A bevacizumab jól tolerálható. A leggyakoribb mellékhatások - magas vérnyomás, proteinuria és sebgyógyulási zavar - a vizsgálatban többségében 1-2. erősségűnek bizonyultak. Törzskönyvezése a metasztatikus emlőrák terápiájában új, reménykeltő lehetőség. Az áttétes emlőrák kezelésében további esély a bevacizumab kombinációban adása más kemoterapeutikumokkal és egyéb célterápiás szerekkel. Jelenleg is folynak III. fázisú vizsgálatok különböző betegségstádiumokban és különböző gyógyszer-kombinációkkal.
Tárgyszavak:Orvostudományok Klinikai orvostudományok magyar nyelvű folyóiratközlemény hazai lapban
egyetemen (Magyarországon) készült közlemény
Megjelenés:Lege Artis Medicinae. - 18 : 10 (2008), p. 669-673. -
További szerzők:Gonda Andrea (1970-) (onkológus szakorvos) Szántó János (1949-) (onkológus szakorvos)
Internet cím:Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:
Rekordok letöltése1