CCL

Összesen 8 találat.
#/oldal:
Részletezés:
Rendezés:

1.

001-es BibID:BIBFORM111461
035-os BibID:(WoS)000173975100008 (Scopus)0041639475
Első szerző:Bérczes Attila (matematikus)
Cím:On the number of solutions of decomposable polynomial equations / A. Bérczes, K. Győry
Dátum:2002
ISSN:0065-1036
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
folyóiratcikk
diophantine equations
decomposable polynomial equations
number of solutions
Megjelenés:Acta Arithmetica. - 101 : 2 (2002), p. 171-187. -
További szerzők:Győry Kálmán (1940-) (matematikus)
Pályázati támogatás:014245
Egyéb
034981
Egyéb
3272-13/066/2001
Egyéb
29330
Egyéb
25157
Egyéb
Internet cím:Szerző által megadott URL
DOI
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

2.

001-es BibID:BIBFORM107378
035-os BibID:(WOS)000600339300002
Első szerző:Bérczes Attila (matematikus)
Cím:Skolem's conjecture confirmed for a family of exponential equations, II / A. Bérczes, L. Hajdu, R. Tijdeman
Dátum:2021
ISSN:0065-1036
Megjegyzések:According to Skolem`s conjecture, if an exponential Diophantine equation is not solvable, then it is not solvable modulo an appropriately chosen modulus. Besides several concrete equations, the conjecture has only been proved for rather special cases. In this paper we prove the conjecture for equations of the form x n ?byk1 1 . . . y kℓ ℓ = ±1, where b, x, y1, . . . , yℓ are fixed integers and n, k1, . . . , kℓ are non-negative integral unknowns. This result extends a recent theorem of Hajdu and Tijdeman
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
folyóiratcikk
Megjelenés:Acta Arithmetica. - 197 : 2 (2021), p. 129-136. -
További szerzők:Hajdu Lajos (1968-) (matematikus) Tijdeman, Robert
Pályázati támogatás:OTKA-115479
OTKA
OTKA-128088
OTKA
OTKA-130909
OTKA
EFOP-3.6.1-16-2016-00022
EFOP
EFOP-3.6.2-16-2017-00015
EFOP
Internet cím:Szerző által megadott URL
DOI
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

3.

001-es BibID:BIBFORM102661
035-os BibID:(Wos)000480641700002 (Scopus)85075570388
Első szerző:Bérczes Attila (matematikus)
Cím:Products of factorials which are powers / Bérczes A., Dujella A., Hajdu L., Saradha N., Tijdeman R.
Dátum:2019
ISSN:0065-1036
Megjegyzések:Extending earlier research of Erd?os and Graham, we consider the problem of products of factorials yielding perfect powers. On the one hand, we describe how the representability of ℓ-th powers behaves when the number of factorials is smaller than, equal to or larger than ℓ, respectively. On the other hand, we investigate the problem that, for which fixed n = b1 it is possible to find integers b2, . . . , bk at most b1 (obeying certain conditions) such that b1!b2! · · · bk! is a perfect power. Here we distinguish the cases where the factorials may be repeated or are distinct.
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
folyóiratcikk
Perfect powers
Products of factorials
Megjelenés:Acta Arithmetica. - 190 : 4 (2019), p. 339-350. -
További szerzők:Dujella, Andrej Hajdu Lajos (1968-) (matematikus) Saradha, N. Iyswarya Tijdeman, Robert
Pályázati támogatás:EFOP-3.6.1-16-2016-00022
EFOP
EFOP-3.6.2-16-2017-00015
EFOP
Internet cím:Szerző által megadott URL
DOI
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

4.

001-es BibID:BIBFORM101916
Első szerző:Bérczes Attila (matematikus)
Cím:On the number of equivalence classes of binary forms of given degree and given discriminant / Attila Bérczes, Jan-Hendrik Evertse, Kálmán Győry
Dátum:2004
ISSN:0065-1036
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
folyóiratcikk
Megjelenés:Acta Arithmetica. - 113 : 4 (2004), p. 363-399. -
További szerzők:Evertse, Jan-Hendrik (1958-) Győry Kálmán (1940-) (matematikus)
Internet cím:Szerző által megadott URL
DOI
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

5.

001-es BibID:BIBFORM067040
Első szerző:Bérczes Attila (matematikus)
Cím:Effective results for Diophantine equations over finitely generated domains / Attila Bérczes, Jan-Hendrik Evertse, Kálmán Győry
Dátum:2014
ISSN:0065-1036
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
Thue equations
hyperelliptic equations
superelliptic equations
Schinzel-Tijdeman equation
effective results
Diophantine equations over finitely generated domains
Megjelenés:Acta Arithmetica 163 : 1 (2014), p. 71-100. -
További szerzők:Evertse, Jan-Hendrik (1958-) Győry Kálmán (1940-) (matematikus)
Pályázati támogatás:OTKA-100339
OTKA
OTKA-NK104208
OTKA
OTKA-K75566
OTKA
TÁMOP-4.2.2.C-11/1/KONV-2012-0010
TÁMOP
Internet cím:Szerző által megadott URL
DOI
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

6.

001-es BibID:BIBFORM066796
035-os BibID:(WoS)000369372400003 (Scopus)84958817835
Első szerző:Bérczes Attila (matematikus)
Cím:Finiteness results for Diophantine triples with repdigit values / Attila Bérczes, Florian Luca, István Pink, Volker Ziegler
Dátum:2016
ISSN:0065-1036
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
folyóiratcikk
Diophantine sets
repdigit numbers
Megjelenés:Acta Arithmetica. - 172 : 2 (2016), p. 133-148. -
További szerzők:Luca, Florian Pink István (1973-) (matematikus) Ziegler, Volker
Pályázati támogatás:OTKA-100339
OTKA
NK104208
OTKA
János Bolyai Scholarship
MTA
Internet cím:Szerző által megadott URL
DOI
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

7.

001-es BibID:BIBFORM010031
Első szerző:Bérczes Attila (matematikus)
Cím:Effective results for linear equations in two unknowns from a multiplicative division group / A. Bérczes, J.-H. Evertse, K. Győry
Dátum:2009
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
folyóiratcikk
Megjelenés:Acta Arithmetica. - 136 : 4 (2009), p. 331-349. -
További szerzők:Evertse, Jan-Hendrik (1958-) Győry Kálmán (1940-) (matematikus)
Internet cím:Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
DOI
Borító:

8.

001-es BibID:BIBFORM001519
Első szerző:Bérczes Attila (matematikus)
Cím:On the number of pairs of binary forms with given degree and given resultant / Attila Bérczes, Jan-Hendrik Evertse, Kálmán Győry
Dátum:2007
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
folyóiratcikk
Megjelenés:Acta Arithmetica. - 128 : 1 (2007), p. 19-54. -
További szerzők:Evertse, Jan-Hendrik (1958-) Győry Kálmán (1940-) (matematikus)
Internet cím:elektronikus változat
Borító:
Rekordok letöltése1