CCL

Összesen 5 találat.
#/oldal:
Részletezés:
Rendezés:

1.

001-es BibID:BIBFORM120874
035-os BibID:(Scopus)85128463742 (WoS)000771384500001
Első szerző:Burai Pál (matematikus)
Cím:Report of Meeting: The Twenty-first Katowice-Debrecen Winter Seminar on Functional Equations and Inequalities Brenna (Poland), February 2-5, 2022 / Burai Pál, Bessenyei Mihály, Boros Zoltán, Chmieliński Jacek, Chudziak Jacek, Fazekas Borbála, Ger Roman, Gselmann Eszter, Iqbal, Mehak, Łukasik, Radosław, Maslyuchenko, Oleksandr, Menzer, Rayene, Molnár, Gábor Marcell, Olbryś, Andrzej, Pasteczka, Pawel, Pénzes, Evelin, Sablik, Maciej, Sikorska, Justyna, Székelyhidi, László, Szokol, Patricia, Szostok, Tomasz, Tóth, Péter, Zürcher, Thomas
Dátum:2022
ISSN:2391-4238
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
folyóiratcikk
Megjelenés:Annales Mathematicae Silesianae. - 36 : 1 (2022), p. 92-105. -
További szerzők:Bessenyei Mihály (1975-) (matematikus) Boros Zoltán (1966-) (matematikus) Chmieliński Jacek Chudziak, Jacek Fazekas Borbála (1978-) (matematikus) Ger, Roman Gselmann Eszter (1984-) (matematikus) Iqbal, Mehak (matematikus) Łukasik, Radosław Maslyuchenko, Oleksandr Menzer Rayene (1997-) (PhD hallgató / matematikus) Molnár Gábor Marcell (1993-) (Fizika-matematika tanár) Olbryś, Andrzej (matematikus) Pasteczka, Paweł (1988-) (matematikus) Pénzes Evelin (1996-) (matematikus) Sablik, Maciej Sikorska, Justyna Székelyhidi László (1952-) (matematikus) Szokol Patrícia (1986-) (alkalmazott matematikus) Szostok, Tomasz Tóth Péter (1998-) (matematikus) Zürcher, Thomas
Internet cím:Szerző által megadott URL
DOI
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

2.

001-es BibID:BIBFORM113189
035-os BibID:(cikkazonosító)127269 (WoS)001055771000001 (Scopus)85151828656
Első szerző:Burai Pál (matematikus)
Cím:A dichotomy result for strictly increasing bisymmetric maps / Pál Burai, Gergely Kiss, Patricia Szokol
Dátum:2023
ISSN:0022-247X
Megjegyzések:In this paper we show some remarkable consequences of the method which proves that every bisymmetric, symmetric, reflexive, strictly monotonic binary map on a proper interval is continuous, in particular it is a quasi-arithmetic mean. Now we demonstrate that this result can be refined in the way that the symmetry condition can be weakened by assuming symmetry only for a pair of distinct points of an interval.
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
folyóiratcikk
Megjelenés:Journal of Mathematical Analysis and Applications. - 526 : 2 (2023), p. 1-9. -
További szerzők:Kiss Gergely (matematikus) Szokol Patrícia (1986-) (alkalmazott matematikus)
Pályázati támogatás:TKP2021
Egyéb
K124749
Egyéb
NN125679
Egyéb
Internet cím:Szerző által megadott URL
DOI
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

3.

001-es BibID:BIBFORM099166
035-os BibID:(WOS)000729006400004 (Scopus)85120871756
Első szerző:Burai Pál (matematikus)
Cím:Characterization of quasi-arithmetic means without regularity condition / Burai Pál József, Kiss Gergely, Szokol Patrícia Ágnes
Dátum:2021
ISSN:0236-5294 1588-2632
Tárgyszavak:Műszaki tudományok Informatikai tudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény hazai lapban
folyóiratcikk
Megjelenés:Acta Mathematica Hungarica. - 165 (2021), p. 474-485. -
További szerzők:Kiss Gergely (matematikus) Szokol Patrícia (1986-) (alkalmazott matematikus)
Internet cím:Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Szerző által megadott URL
Borító:

4.

001-es BibID:BIBFORM096059
Első szerző:Burai Pál (matematikus)
Cím:Convexity generated by special circulant matrices / Burai Pál, Makó Judit, Szokol Patricia
Dátum:2019
ISSN:1224-6069
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
folyóiratcikk
Megjelenés:Buletinul ştiinţific al Universităţii "Politehnica" din Timişoara. Seria matematică, fizică. - 2019 (2019), p. 47-53. -
További szerzők:Makó Judit (1983-) (matematikus) Szokol Patrícia (1986-) (alkalmazott matematikus)
Pályázati támogatás:PD
Egyéb
Internet cím:Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

5.

001-es BibID:BIBFORM089074
035-os BibID:(WoS)000587721100015 (Scopus)85107757184
Első szerző:Burai Pál (matematikus)
Cím:Hermite-Hadamard type inequality for certain Schur convex functions / Burai Pál, Makó Judit, Szokol Patricia
Dátum:2020
ISSN:1331-4343
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
folyóiratcikk
Megjelenés:Mathematical Inequalities & Applications. - 23 : 4 (2020), p. 1441-1458. -
További szerzők:Makó Judit (1983-) (matematikus) Szokol Patrícia (1986-) (alkalmazott matematikus)
Internet cím:Szerző által megadott URL
DOI
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:
Rekordok letöltése1