CCL

Összesen 3 találat.
#/oldal:
Részletezés:
Rendezés:

1.

001-es BibID:BIBFORM123500
035-os BibID:(Scopus)85032642201
Első szerző:Gerhát Réka (pszichológus)
Cím:"Jobb későn, mint soha". A halogató magatartás vizsgálata egyetemisták körében / Gerhát Réka; Balázs Katalin; Szemán-Nagy Anita
Dátum:2018
ISSN:0237-7896
Megjegyzések:Összefoglaló: Bevezetés: A vizsgálat célja a diszpozicionális halogatás és a halogatási típusok kutatása, valamint a halogató magatartás operatív mérése akadémiai környezetben. A halogatás gyakori és problematikus jelenség, ami indokolttá teszi ezen szokás minél átfogóbb, több aspektust lefedő tanulmányozását. A vizsgálat f©o iránya a halogatás elterjedtségének és azon belül típusainak vizsgálata, illetve a diszpozicionális halogatásra vonatkozó, valamint a halogató magatartás operatív méréséb©ol származó eredmények egybehangzóságának vizsgálata. Módszerek: A vizsgálatban 131 fő vett részt. A diszpozicionális halogatás vizsgálata a Lay-féle halogatás kérd©oívvel zajlott; a Típusok a halogatásban kérd©oívvel a különböz©o típusok elterjedtségének felmérése történt meg; továbbá operatív mérésre is sor került, melyet a papír alapú kérd©oívek leadási határidejének megszabása tett lehet©ové. A leadási határidő előtti estén, a határid©ot további három nappal meghosszabbító üzenetet kaptak a résztvevők. Eredmények: Az empirikus vizsgálat alapján a minta 63%-áról mondható el, hogy súlyosabb halogatók. A halogatási típusokat tekintve a perfekcionista és a kríziskelt©o halogatók voltak a leggyakoribbak. Pozitív összefüggés mutatkozott a diszpozicionális halogatás, valamint a halasztás operatív megnyilvánulása között. Következtetések: Az eredmények demonstrálják a halogatás gyakori előfordulását, valamint a diszpozicionális és az operatív megnyilvánulások közötti kapcsolatot. Ezen túl a perfekcionista és a kríziskelt©o halogatási típusokra hívják fel a figyelmet.
Tárgyszavak:Bölcsészettudományok Pszichológiai tudományok magyar nyelvű folyóiratközlemény hazai lapban
folyóiratcikk
Megjelenés:Psychiatria Hungarica. - 32 : 2 (2018), p. 158-167. -
További szerzők:Balázs Katalin (1979-) (pszichológus, pszichológia tanár) Szemán-Nagy Anita (1979-) (pszichológus, klinikai szakpszichológus)
Internet cím:Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

2.

001-es BibID:BIBFORM100717
Első szerző:Horváth-Labancz Eszter (pszichológus)
Cím:Patológiás személyiségvonások és nemi sajátosságok feltárása a Personality Inventory for DSM-5 kérdőívvel pszichiátriai és normál mintán / Horváth-Labancz Eszter, Balázs Katalin, Kuritárné Szabó Ildikó
Dátum:2022
ISSN:0237-7896
Tárgyszavak:Bölcsészettudományok Pszichológiai tudományok magyar nyelvű folyóiratközlemény hazai lapban
folyóiratcikk
Megjelenés:Psychiatria Hungarica. - 36 : 4 (2022), p. 469-478. -
További szerzők:Balázs Katalin (1979-) (pszichológus, pszichológia tanár) Kuritárné Szabó Ildikó (1959-) (pszichológus, klinikai szakpszichológus)
Internet cím:Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

3.

001-es BibID:BIBFORM108377
Első szerző:Nagy Luca Zsuzsa (pszichológus)
Cím:Félelemkeltő egészségkommunikáció és a megküzdési stílus / Nagy Luca; Balázs Katalin
Dátum:2018
ISSN:0237-7896
Megjegyzések:Bevezetés: A bemutatásra kerülő vizsgálat célja, eltérő témájú és eltérő mértékben félelemkeltő, az egészségmagatartásra ösztönző társadalmi célú reklámok (TCR-ek) megítélésének tanulmányozása volt a vizsgálati személyekre jellemző megküzdési módokkal összefüggésben. Aktualitása abban áll, hogy a személyiségvonások és a meggyőzhetőség kapcsolatából kiindulva gyakorlati következtetéseket von le a sikeres egészségkommunikáció megformálására. A vizsgálat elméleti keretét Kim Witte Kiterjesztett Párhuzamos Feldolgozási Modellje (EPPM), illetve Endler és Parker megküzdési stílusokkal kapcsolatos koncepciója adja. Módszer: Az online felületen, kérdőíves módon zajló vizsgálat mintáját 140 fiatal felnőtt alkotta. A vizsgálati személyek két-két félelemkeltő társadalmi célú reklám megtekintését követően az RBD (Risk Behavior Diagnosis) Skála itemein keresztül ítélték meg a reklámokat, majd a Megküzdés Stresszhelyzetekben kérdőív (CISS-48) tételeire adtak választ. Eredmények: A hipotézisek vizsgálata során végzett ismételt méréses varianciaanalízis alapján a megküzdés és a meggyőzésre adott válaszok közötti összefüggés nem lineáris és nem univerzális. Következtetések: Egyértelmű következtetést nem vonhatunk le a konsruktumok kapcsolatáról, de valószínűsíthető, hogy a személyekre jellemző megküzdési mód és a társadalmi célú reklámokra adott válaszok kapcsolatában a reklámok témája fontos módosít, vagy közvetítő tényező lehet.
Tárgyszavak:Bölcsészettudományok Pszichológiai tudományok magyar nyelvű folyóiratközlemény hazai lapban
folyóiratcikk
egészségmagatartás
egészségkommunikáció
félelemkeltés
társadalmi célú reklám
Kiterjesztett Párhuzamos Feldolgozási Modell
Feladat-, érzelem-, elkerülés-orientált megküzdési stílusok
Megjelenés:Psychiatria Hungarica. - 33 : 2 (2018), p. 106-124. -
További szerzők:Balázs Katalin (1979-) (pszichológus, pszichológia tanár)
Internet cím:Szerző által megadott URL
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:
Rekordok letöltése1