CCL

Összesen 12 találat.
#/oldal:
Részletezés:
Rendezés:

1.

001-es BibID:BIBFORM046451
Első szerző:Baran Sándor (matematikus, informatikus)
Cím:Estimation of the mean of stationary and nonstationary Ornstein-Uhlenbeck processes and sheets / Baran S., Pap G., van Zuijlen, M. C. A.
Dátum:2003
ISSN:0898-1221
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
Megjelenés:Computers & Mathematics With Applications. - 45 : 4-5 (2003), p. 563-579. -
További szerzők:Pap Gyula (1954-) (matematikus) Zuijlen, Martien C. A. van
Internet cím:Szerző által megadott URL
DOI
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

2.

001-es BibID:BIBFORM046447
Első szerző:Baran Sándor (matematikus, informatikus)
Cím:Estimation of the Mean of a Wiener Sheet / Baran Sándor, Pap Gyula, Van Zuijlen Martien C. A.
Dátum:2004
ISSN:1387-0874
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
Megjelenés:Statistical Inference for Stochastic Processes. - 7 : 3 (2004), p. 279-304. -
További szerzők:Pap Gyula (1954-) (matematikus) Zuijlen, Martien C. A. van
Internet cím:Szerző által megadott URL
DOI
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

3.

001-es BibID:BIBFORM046446
Első szerző:Baran Sándor (matematikus, informatikus)
Cím:Asymptotic inference for a nearly unstable sequence of stationary spatial AR models / Sándor Baran, Gyula Pap, Martien C. A. van Zuijlen
Dátum:2004
ISSN:0167-7152
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
Megjelenés:Statistics & Probability Letters. - 69 : 1 (2004), p. 53-61. -
További szerzők:Pap Gyula (1954-) (matematikus) Zuijlen, Martien C. A. van
Pályázati támogatás:OTKA-T032361/2000
OTKA
OTKA-F032060/2000
OTKA
Internet cím:Szerző által megadott URL
DOI
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

4.

001-es BibID:BIBFORM054850
Első szerző:Baran Sándor (matematikus, informatikus)
Cím:Testing stability in a spatial unilateral autoregressive model / Baran Sándor, Pap Gyula, Sikolya Kinga
Dátum:2016
ISSN:0361-0926 1532-415X
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
Tárgyak Internete (IoT)
Megjelenés:Communications in Statistics - Theory and Methods. - 45 : 4 (2016), p. 933-949. -
További szerzők:Pap Gyula (1954-) (matematikus) Sikolya Kinga (1986-) (alkalmazott matematikus)
Pályázati támogatás:TÁMOP-4.2.2.C-11/1/KONV-2012-0001
TÁMOP
Tárgyak Internete és az IPv4/IPv6 rendszerekkel való integrációja
TÁMOP 4.2.4. A/2-11-1-2012-0001
TÁMOP
NK101680
OTKA
T079128/2009
OTKA
Internet cím:Szerző által megadott URL
Szerző által megadott URL
DOI
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

5.

001-es BibID:BIBFORM030431
Első szerző:Baran Sándor (matematikus, informatikus)
Cím:Parameter estimation in a spatial unilateral unit root autoregressive model / Sándor Baran, Gyula Pap
Dátum:2012
ISSN:0047-259X
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
Fizikai-, Számítás- és Anyagtudomány
Megjelenés:Journal Of Multivariate Analysis. - 107 (2012), p. 282-305. -
További szerzők:Pap Gyula (1954-) (matematikus)
Pályázati támogatás:TÁMOP-4.2.1/B-09/1/KONV-2010-0007
TÁMOP
Adat és információs rendszerek kutatása az információ technológia eszközeivel
Internet cím:Szerző által megadott URL
DOI
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

6.

001-es BibID:BIBFORM012270
Első szerző:Baran Sándor (matematikus, informatikus)
Cím:Parameter estimation of a shifted Wiener sheet / Sándor Baran, Gyula Pap, Martien C. A. van Zuijlen
Dátum:2011
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
Megjelenés:Statistics. - 45 : 4 (2011), p. 319-335. -
További szerzők:Pap Gyula (1954-) (matematikus) Zuijlen, Martien C. A. van
Internet cím:Szerző által megadott URL
DOI
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

7.

001-es BibID:BIBFORM011602
Első szerző:Baran Sándor (matematikus, informatikus)
Cím:Asymptotic inference for an unstable spatial AR model / Sandor Baran, Gyula Pap, Martien C. A. van Zuijlen
Dátum:2004
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
Megjelenés:Statistics. - 38 : 6 (2004), p. 465-482. -
További szerzők:Pap Gyula (1954-) (matematikus) Zuijlen, Martien C. A. van
Internet cím:DOI
Borító:

8.

001-es BibID:BIBFORM010896
Első szerző:Baran Sándor (matematikus, informatikus)
Cím:Parameter estimation in unstable unilateral spatial autoregressive models / Sándor Baran, Gyula Pap
Dátum:2009
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok előadáskivonat
Megjelenés:International Conference Probability and Statistics with Applications Dedicated to the 100th anniversary of the birthday of Béla Gyires. Abstracts. [elektronikus dokumentum] / Honorary Conference Chairs: Mátyás Arató, Zoltán Daróczy, Kálmán Győry, Attila Pethő. - Section I. [8.] p.
További szerzők:Pap Gyula (1954-) (matematikus)
Internet cím:Szerző által megadott URL
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

9.

001-es BibID:BIBFORM010217
Első szerző:Baran Sándor (matematikus, informatikus)
Cím:On the least squares estimator in a nearly unstable sequence of stationary spatial AR models / Sándor Baran, Gyula Pap
Dátum:2009
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
Megjelenés:Journal of Multivariate Analysis. - 100 : 4 (2009), p. 686-698. -
További szerzők:Pap Gyula (1954-) (matematikus)
Internet cím:Szerző által megadott URL
DOI
Intézményi repozitóriumban (DEA) tárolt változat
Borító:

10.

001-es BibID:BIBFORM009712
Első szerző:Baran Sándor (matematikus, informatikus)
Cím:Asymptotic inference for a one-dimensional simultaneous autoregressive model / Sándor Baran, Gyula Pap
Dátum:2011
ISSN:0026-1335
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
Megjelenés:Metrika. - 74 : 1 (2011), p. 55-66. -
További szerzők:Pap Gyula (1954-) (matematikus)
Internet cím:Szerző által megadott URL
DOI
elektronikus változat
Borító:

11.

001-es BibID:BIBFORM001026
Első szerző:Baran Sándor (matematikus, informatikus)
Cím:Forecasting Hungarian mortality rates using the Lee-Carter method / Sándor Baran, József Gáll, Márton Ispány, Gyula Pap
Dátum:2007
ISSN:0001-6373 1588-2659
Megjegyzések:A modified version of the popular Lee-Carter method (Lee - Carter 1992) is applied to forecast mortality rates in Hungary for the period 2004?2040 on the basis of mortality data between 1949 and 2003 both for men and women. Another case is also considered based on a restricted data set corresponding to the period 1989-2003. The model fitted to the data of the period 1949-2003 forecasts increasing mortality rates for men between ages 45 and 55, pointing out that the Lee?Carter method is hardly applicable for countries where mortality rates exhibit trends as peculiar as in Hungary. However, models fitted to the data for the last 15 years both for men and women forecast decreasing trends similarly to the case of countries where the method was successfully applied. Hence one gets a better fit in this way, however, further concerns suggest that the Lee-Carter model, which is celebrated and widely used in actuarial practice does not necessarily give sufficiently good prediction.
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény hazai lapban
mortality
Lee Carter method
time series
ARIMA
SVD
Megjelenés:Acta Oeconomica : the periodical of the Hungarian Academy of Sciences. - 57 : 1 (2007), p. 21-34. -
További szerzők:Gáll József (1972-) (matematikus, közgazdász) Ispány Márton (1966-) (informatikus, matematikus) Pap Gyula (1954-) (matematikus)
Internet cím:DOI
Elektronikus valtozat
Borító:

12.

001-es BibID:BIBFORM001020
Első szerző:Baran Sándor (matematikus, informatikus)
Cím:Asymptotic inference for unit roots in spatial triangular autoregression / Sándor Baran, Gyula Pap and Martien C.A. van Zuijlen
Dátum:2007
Tárgyszavak:Természettudományok Matematika- és számítástudományok idegen nyelvű folyóiratközlemény külföldi lapban
Spatial autoregressive processes
Unit root models
Megjelenés:Acta Applicandae Mathematicae. - 96 : 1-3 (2007), p. 17-42. -
További szerzők:Pap Gyula (1954-) (matematikus) Zuijlen, Martien C. A. van
Internet cím:Szerző által megadott URL
Elektronikus valtozat
DOI
Borító:
Rekordok letöltése1